1. zápas Tymákov - Nýřany

03.09.2014 09:50

A je to tu zas, už nám opět začíná nová házenkářská sezona, tentokrát ročník 2014 – 2015.

Po loňské sezoně, kdy se nehrálo play off, ale pouze základní část, se naše mužstvo po odečtu jednoho bodu, z důvodu nedostatku mládežnických složek, umístilo na sedmém místě, bronz získalo mužstvo Nezvěstic, stříbro Opatovic nad Labem a titul Plzeně-Újezda. Před letošní sezonou nás opustili dva obránci David Šmíd a Martin Brož, kteří odešli do konkurenčních Nýřan, které byli prvním naším soupeřem v novém ročníku, takže o náboj zápasu bylo postaráno ještě před prvním hvizdem utkání. Jelikož jsme přisli o dva stabilní hráče sestavy, museli jsme se poohlédnout po posilách u ostatních mužstev…nakonec nás posílili Kuba Moravec z Dobrušky a Pavel Nociar ze Žatce, už loni s námi hrál Daniel Nociar také ze Žatce, který u nás hostuje i letošní sezonu. První zápas nové sezony jsme odehráli na domácím hřišti, jak jsem už psal, s družstvem Nýřan. Do utkání jsme vstoupili úspešně a hned od začátku jsme se ujali vedení, obrana získala několik balonů a našemu útoku se podařilo pár branek vstřelit, po poločase svítil na ukazateli skore 10:5 pro domácí tým, ve druhé půli padlo pár branek na obou stranách až do stavu 13:9, kdy si náš útok vybral slabší patnácti minutovku a soupeř z Nýřan stáhl stav zápasu až na 13:12, naštěstí se nám podařilo opět pár branek vstřelit a naše obrana získala několik balonu, takže jsme se trhli až na 17:13, konec zápasu se už dohrával a po posledním hvizdu rozhodčího J. Baumruka svítil na ukazateli skore stav 19:15. Sestava: brána Vašek Majer, Dominik Přibáň; obrana: Martin Benedikt, Kuba Moravec, Pavel Hoblík, Pavel Nociar, Vilík Havelka; útok: Roman Kroft (2), Pavel Kakeš (1), Daniel Nociar (4), Lukáš Zimmermann (12), Tomáš Šmíd. První krok do nové sezony se nám povedl, po zápase jsme si mohli užít náš vítězný pokřik a hlavně poděkovat fanouškům, kteří nás hnali za vítězstvím celých šedesát minut.

Další zápas hrajeme opět na domácím hřišti s loňským mistrem z Plzně – Újezda, utkání bude velmi těžké a budeme rádi, když nás přijdete opět podpořit k získání dalších bodů do ligové tabulky.